Renesas Electronics America Inc 72V2113L7-5BCGI8
72V2113L7-5BCGI8
Part No.:
72V2113L7-5BCGI8
Manufacturer:
Renesas Electronics America Inc
Category:
Logic - FIFOs Memory
Package:
100-LBGA
Datasheet:
ShinYua72V2113L7-5BCGI8.pdf
Description:
IC FIFO SYNC 3.3V 5NS 100-LBGA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
72V
ProductStatus:
Active
MemorySize:
4.5M (256K x 18)(512K x 9)
Function:
Synchronous
DataRate:
133.3MHz
AccessTime:
5ns
Voltage-Supply:
3.15 V ~ 3.45 V
Current-Supply(Max):
30mA
BusDirectional:
Uni-Directional
ExpansionType:
Depth, Width
ProgrammableFlagsSupport:
Yes
RetransmitCapability:
Yes
FWFTSupport:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C