Renesas Electronics America Inc 72V3640L6BBG
72V3640L6BBG
Part No.:
72V3640L6BBG
Manufacturer:
Renesas Electronics America Inc
Category:
Logic - FIFOs Memory
Package:
144-BGA
Datasheet:
72V3640L6BBG.pdf
Description:
PBGA 13.00X13.00X1.76 MM, 1.00MM
Packaging:
Tray
Series:
72V
ProductStatus:
Obsolete
MemorySize:
36K (1K x 36)
Function:
Synchronous
DataRate:
166MHz
AccessTime:
4ns
Voltage-Supply:
3.15 V ~ 3.45 V
Current-Supply(Max):
40mA
BusDirectional:
Uni-Directional
ExpansionType:
Depth, Width
ProgrammableFlagsSupport:
Yes
RetransmitCapability:
Yes
FWFTSupport:
OperatingTemperature:
0°C ~ 70°C