Renesas Electronics America Inc 72V81L20PAI
72V81L20PAI
Part No.:
72V81L20PAI
Manufacturer:
Renesas Electronics America Inc
Category:
Logic - FIFOs Memory
Package:
56-TFSOP (0.240, 6.10mm Width)
Datasheet:
ShinYua72V81L20PAI.pdf
Description:
IC FIFO ASYNCH 512X9 56TSSOP
Packaging:
Tube
Series:
72V
ProductStatus:
Obsolete
MemorySize:
9K (512 x 9 x 2)
Function:
Asynchronous
DataRate:
33.3MHz
AccessTime:
20ns
Voltage-Supply:
3 V ~ 3.6 V
Current-Supply(Max):
120mA
BusDirectional:
Uni-Directional
ExpansionType:
Depth, Width
ProgrammableFlagsSupport:
No
RetransmitCapability:
Yes
FWFTSupport:
No
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C