Renesas Electronics America Inc 72V831L15TF
72V831L15TF
Part No.:
72V831L15TF
Manufacturer:
Renesas Electronics America Inc
Category:
Logic - FIFOs Memory
Package:
64-LQFP
Datasheet:
ShinYua72V831L15TF.pdf
Description:
IC SYNC FIFO 2048X9 15NS 64QFP
Packaging:
Tray
Series:
72V
ProductStatus:
Obsolete
MemorySize:
36K (2K x 9 x 2)
Function:
Synchronous
DataRate:
66.7MHz
AccessTime:
10ns
Voltage-Supply:
3 V ~ 3.6 V
Current-Supply(Max):
40mA
BusDirectional:
Bi-Directional
ExpansionType:
Depth, Width
ProgrammableFlagsSupport:
Yes
RetransmitCapability:
No
FWFTSupport:
No
OperatingTemperature:
0°C ~ 70°C