CTS Resistor Products 73E3R062G
73E3R062G
Part No.:
73E3R062G
Datasheet:
ShinYua73E3R062G.pdf
Description:
RES 0.062 OHM 2% 1/4W 0805
Resistance:
62 mOhms
Tolerance:
±2%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
0.026 (0.65mm)