CTS Resistor Products 73WE4R022J
73WE4R022J
Part No.:
73WE4R022J
Datasheet:
ShinYua73WE4R022J.pdf
Description:
RES 0.022 OHM 5% 3/4W 1206 WIDE
Resistance:
22 mOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.75W, 3/4W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.063 L x 0.126 W (1.60mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
0.028 (0.70mm)