CTS Resistor Products 73WE6R027F
73WE6R027F
Part No.:
73WE6R027F
Datasheet:
ShinYua73WE6R027F.pdf
Description:
RES 0.027 OHM 1% 1W 2010 WIDE
Resistance:
27 mOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
1W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.098 L x 0.197 W (2.50mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.028 (0.71mm)