CTS Resistor Products 73WE7R015F
73WE7R015F
Part No.:
73WE7R015F
Package:
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Datasheet:
ShinYua73WE7R015F.pdf
Description:
RES 0.015 OHM 1% 2W 2512 WIDE
  • Related Categories
Package/Case:
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Series:
73WEx
Resistance:
15 mOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
2W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.126 L x 0.248 W (3.20mm x 6.30mm)
Height-Seated(Max):
0.028 (0.71mm)