onsemi 74F381PC
74F381PC
Part No.:
74F381PC
Manufacturer:
onsemi
Category:
Logic - Specialty Logic
Package:
20-DIP (0.300, 7.62mm)
Datasheet:
ShinYua74F381PC.pdf
Description:
IC ARITHMETIC LOGIC 4BIT 20-DIP
Packaging:
Tube
Series:
74F
ProductStatus:
Obsolete
LogicType:
Arithmetic Logic Unit
SupplyVoltage:
4.5V ~ 5.5V
NumberofBits:
4
OperatingTemperature:
0°C ~ 70°C