Knowles Novacap 7565B333K602LE
7565B333K602LE
Part No.:
7565B333K602LE
Datasheet:
ShinYua7565B333K602LE.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 6KV X7R RAD
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
6000V (6kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.900 L x 0.402 W (22.86mm x 10.20mm)
Height-Seated(Max):
0.975 (24.76mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.780 (19.80mm)