Qualtek 770W-X2/06
770W-X2/06
Part No.:
770W-X2/06
Manufacturer:
Qualtek
Category:
Power Entry Connectors - Inlets, Outlets, Modules
Package:
Datasheet:
ShinYua770W-X2/06.pdf
Description:
PWR ENT RCPT IEC320-C8 PNL SLDR
Packaging:
Bulk
Series:
770W
ProductStatus:
Active
ConnectorStyle:
IEC 320-C8, Non-Polarized
ConnectorType:
Receptacle, Male Pins
CurrentRating-ApplianceInlet:
2.5A
VoltageRating-ApplianceInlet:
250VAC
NumberofPositions:
2
FilterType:
Unfiltered - Commercial
CurrentRating-Filter:
SwitchFeatures:
CurrentRating-CircuitBreaker:
AccomodatesaFuse:
No
MountingType:
Panel Mount, Snap-In; Through Hole, Right Angle
Termination:
Solder
Features:
FuseHolderDrawer:
PanelCutoutDimensions:
Rectangular - 24.50mm x 12.50mm
PanelThickness:
0.024 ~ 0.059 (0.60mm ~ 1.50mm)
MaterialFlammabilityRating:
IngressProtection:
Category:
Datasheet:
ShinYua770W-X2/06.pdf