Qualtek 770W-X2/13
770W-X2/13
Part No.:
770W-X2/13
Manufacturer:
Qualtek
Category:
Power Entry Connectors - Inlets, Outlets, Modules
Package:
Datasheet:
ShinYua770W-X2/13.pdf
Description:
PWR ENT RCPT IEC320-C8 PNL SLDR
Packaging:
Bulk
Series:
770W
ProductStatus:
Active
ConnectorStyle:
IEC 320-C8
ConnectorType:
Receptacle, Male Pins
CurrentRating-ApplianceInlet:
2.5A
VoltageRating-ApplianceInlet:
250VAC
NumberofPositions:
2
FilterType:
Unfiltered - Commercial
CurrentRating-Filter:
SwitchFeatures:
CurrentRating-CircuitBreaker:
AccomodatesaFuse:
No
MountingType:
Panel Mount, Snap-In
Termination:
Solder Eyelet
Features:
FuseHolderDrawer:
PanelCutoutDimensions:
Rectangular - 24.50mm x 12.50mm
PanelThickness:
0.024 ~ 0.079 (0.60mm ~ 2.00mm)
MaterialFlammabilityRating:
IngressProtection:
Category:
Datasheet:
ShinYua770W-X2/13.pdf
1. How to order 770W-X2/13 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 770W-X2/13 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 770W-X2/13?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 770W-X2/13.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 770W-X2/13 pin diagram, 770W-X2/13 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 770W-X2/13 770W-X2/10 770W-X2/03 770W-X2/11 770W-X2/04
Part Number 770W-X2/13 770W-X2/10 770W-X2/03 770W-X2/11 770W-X2/04
Manufacturer Qualtek Qualtek Qualtek Qualtek Qualtek
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series 770W 770W 770W 770W 770W
ProductStatus Active Active Active Active Active
ConnectorStyle IEC 320-C8 IEC 320-C8 IEC 320-C8 IEC 320-C8 IEC 320-C8
CurrentRating-ApplianceInlet 2.5A 2.5A 2.5A 2.5A 2.5A
VoltageRating-ApplianceInlet 250VAC 250VAC 250VAC 250VAC 250VAC
NumberofPositions 2 2 2 2 2
CurrentRating-Filter - - - - -
SwitchFeatures - - - - -
AccomodatesaFuse No No No No No
Termination Solder Eyelet Solder Eyelet Solder Eyelet Solder Eyelet Solder Eyelet
Features - - - - -
FuseHolderDrawer - - - - -
PanelCutoutDimensions Rectangular - 24.50mm x 12.50mm Rectangular - 24.50mm x 12.50mm Rectangular - 24.50mm x 12.50mm Rectangular - 24.50mm x 12.50mm Rectangular - 24.50mm x 12.50mm
PanelThickness 0.024 ~ 0.079 (0.60mm ~ 2.00mm) 0.024 ~ 0.079 (0.60mm ~ 2.00mm) 0.024 ~ 0.079 (0.60mm ~ 2.00mm) 0.024 ~ 0.079 (0.60mm ~ 2.00mm) 0.024 ~ 0.079 (0.60mm ~ 2.00mm)