Ideal Power Ltd. 77DS-12-09
77DS-12-09
Part No.:
77DS-12-09
Manufacturer:
Ideal Power Ltd.
Category:
AC AC Wall Adapters
Package:
Datasheet:
77DS-12-09.pdf
Description:
9V AC 12VA
Packaging:
Box
Series:
77DS
ProductStatus:
Active
RegionUtilized:
Australia
Form:
Wall Mount
InputType:
Fixed Blade
Voltage-Input:
240VAC
Voltage-Output:
9VAC
Current-Output(Max):
1.33A
Power(Watts):
12 W
NoLoadPowerConsumption:
Applications:
ITE (Commercial)
Efficiency:
OperatingTemperature:
0°C ~ 40°C
OutputConnector:
Size/Dimension:
3.23 L x 2.24 W x 1.93 H (82.0mm x 57.0mm x 49.0mm)
ApprovalAgency:
CE
Category:
AC AC Wall Adapters
Datasheet:
ShinYua77DS-12-09.pdf
1. How to order 77DS-12-09 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 77DS-12-09 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 77DS-12-09?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 77DS-12-09.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 77DS-12-09 pin diagram, 77DS-12-09 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 77DS-06-12 77DS-06-24 77DS-12-12 77DS-12-24 77DS-12-09
Part Number 77DS-06-12 77DS-06-24 77DS-12-12 77DS-12-24 77DS-12-09
Manufacturer Ideal Power Ltd. Ideal Power Ltd. Ideal Power Ltd. Ideal Power Ltd. Ideal Power Ltd.
Packaging Box Box Box Box Box
Series 77DS 77DS 77DS 77DS 77DS
ProductStatus Active Active Active Active Active
RegionUtilized Australia Australia Australia Australia Australia
Form Wall Mount Wall Mount Wall Mount Wall Mount Wall Mount
InputType Fixed Blade Fixed Blade Fixed Blade Fixed Blade Fixed Blade
Voltage-Input 240VAC 240VAC 240VAC 240VAC 240VAC
Voltage-Output 9VAC 9VAC 9VAC 9VAC 9VAC
Current-Output(Max) 1.33A 1.33A 1.33A 1.33A 1.33A
Power(Watts) 12 W 12 W 12 W 12 W 12 W
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Efficiency - - - - -
OperatingTemperature 0°C ~ 40°C 0°C ~ 40°C 0°C ~ 40°C 0°C ~ 40°C 0°C ~ 40°C
OutputConnector - - - - -
Size/Dimension 3.23 L x 2.24 W x 1.93 H (82.0mm x 57.0mm x 49.0mm) 3.23 L x 2.24 W x 1.93 H (82.0mm x 57.0mm x 49.0mm) 3.23 L x 2.24 W x 1.93 H (82.0mm x 57.0mm x 49.0mm) 3.23 L x 2.24 W x 1.93 H (82.0mm x 57.0mm x 49.0mm) 3.23 L x 2.24 W x 1.93 H (82.0mm x 57.0mm x 49.0mm)