Bourns Inc. 77F220K-TR-RC
77F220K-TR-RC
Part No.:
77F220K-TR-RC
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYua77F220K-TR-RC.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 410MA 900 MOHM TH
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
77F
ProductStatus:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
410 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
900mOhm Max
Q@Freq:
60 @ 2.52MHz
Frequency-SelfResonant:
9.9MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
2.52 MHz
Features:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
Category:
Fixed Inductors
Datasheet:
ShinYua77F220K-TR-RC.pdf
1. How to order 77F220K-TR-RC on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 77F220K-TR-RC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 77F220K-TR-RC?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 77F220K-TR-RC.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 77F101J-TR-RC 77F470J-TR-RC 77F102J-TR-RC 77F220K-TR-RC 77F221J-TR-RC
Part Number 77F101J-TR-RC 77F470J-TR-RC 77F102J-TR-RC 77F220K-TR-RC 77F221J-TR-RC
Manufacturer Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Series 77F 77F 77F 77F 77F
ProductStatus Active Active Active Active Active
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 22 µH 22 µH 22 µH 22 µH 22 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 410 mA 410 mA 410 mA 410 mA 410 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 900mOhm Max 900mOhm Max 900mOhm Max 900mOhm Max 900mOhm Max
Q@Freq 60 @ 2.52MHz 60 @ 2.52MHz 60 @ 2.52MHz 60 @ 2.52MHz 60 @ 2.52MHz
Frequency-SelfResonant 9.9MHz 9.9MHz 9.9MHz 9.9MHz 9.9MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 2.52 MHz 2.52 MHz 2.52 MHz 2.52 MHz 2.52 MHz