3M 81F-180-NBL-A
81F-180-NBL-A
Part No.:
81F-180-NBL-A
Manufacturer:
3M
Category:
Terminals - Barrel, Bullet Connectors
Package:
Datasheet:
81F-180-NBL-A.pdf
Description:
CONN TERM RCPT 18-22AWG CRIMP
Packaging:
Bulk
Series:
RoHS:
RoHS
Color:
Red
Features:
Insulation:
Fully Insulated
Wire Gauge:
18-22 AWG
Part Status:
Active
Termination:
Crimp
Terminal Type:
Female, Receptacle (Socket)
Contact Finish:
Length - Barrel:
0.250" (6.35mm)
Contact Material:
Length - Overall:
1.020" (25.91mm)
Diameter - Barrel:
0.180" (4.57mm)
Category:
Datasheet:
ShinYua81F-180-NBL-A.pdf