3M 81P-47-NB-A
81P-47-NB-A
Part No.:
81P-47-NB-A
Manufacturer:
3M
Category:
Terminals - Wire Pin Connectors
Package:
Datasheet:
81P-47-NB-A.pdf
Description:
CONN WIRE PIN TERM 18-22AWG
Packaging:
Bulk
Series:
RoHS:
RoHS
Color:
Red
Features:
Insulation:
Insulated
Wire Gauge:
18-22 AWG
Part Status:
Active
Termination:
Crimp
Length - Pin:
0.470" (11.94mm)
Pin Diameter:
Circular - 0.080" (2.03mm) Dia
Length - Overall:
0.920" (23.37mm)
Insulation Diameter:
0.145" (3.68mm)
Category:
Datasheet:
ShinYua81P-47-NB-A.pdf
1. How to order 81P-47-NB-A on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 81P-47-NB-A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 81P-47-NB-A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 81P-47-NB-A.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 81P-47-P-A 81P-47-NB-A
Part Number 81P-47-P-A 81P-47-NB-A
Manufacturer 3M 3M
Packaging Bulk Bulk
Series
RoHS RoHS RoHS
Color Red Red
Features - -
Insulation Insulated Insulated
Wire Gauge 18-22 AWG 18-22 AWG
Part Status Active Active
Termination Crimp Crimp
Length - Pin 0.470" (11.94mm) 0.470" (11.94mm)
Pin Diameter Circular - 0.080" (2.03mm) Dia Circular - 0.080" (2.03mm) Dia
Length - Overall 0.920" (23.37mm) 0.920" (23.37mm)
Insulation Diameter 0.145" (3.68mm) 0.145" (3.68mm)