Tamura 835AS24075
835AS24075
Part No.:
835AS24075
Manufacturer:
Tamura
Category:
AC AC Wall Adapters
Package:
Datasheet:
ShinYua835AS24075.pdf
Description:
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 24V 18W
Series:
835AS
ProductStatus:
Obsolete
RegionUtilized:
North America
Form:
Wall Mount
InputType:
Fixed Blade
Voltage-Input:
120VAC
Voltage-Output:
24VAC
Current-Output(Max):
750mA
Power(Watts):
18 W
NoLoadPowerConsumption:
Applications:
ITE (Commercial)
Efficiency:
OperatingTemperature:
-10°C ~ 40°C
OutputConnector:
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.5mm
Size/Dimension:
2.44 L x 2.44 W x 4.06 H (62.0mm x 62.0mm x 103.0mm)
ApprovalAgency:
cULus
Category:
AC AC Wall Adapters
Datasheet:
ShinYua835AS24075.pdf
1. How to order 835AS24075 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 835AS24075 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 835AS24075?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 835AS24075.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 835AS24075 pin diagram, 835AS24075 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 835AS12150 835AS16112 835AS20090 835AS24075
Part Number 835AS12150 835AS16112 835AS20090 835AS24075
Manufacturer Tamura Tamura Tamura Tamura
Packaging - - - -
Series 835AS 835AS 835AS 835AS
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
RegionUtilized North America North America North America North America
Form Wall Mount Wall Mount Wall Mount Wall Mount
InputType Fixed Blade Fixed Blade Fixed Blade Fixed Blade
Voltage-Input 120VAC 120VAC 120VAC 120VAC
Voltage-Output 24VAC 24VAC 24VAC 24VAC
Current-Output(Max) 750mA 750mA 750mA 750mA
Power(Watts) 18 W 18 W 18 W 18 W
NoLoadPowerConsumption - - - -
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Efficiency - - - -
OperatingTemperature -10°C ~ 40°C -10°C ~ 40°C -10°C ~ 40°C -10°C ~ 40°C
OutputConnector Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.5mm Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.5mm Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.5mm Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.5mm
Size/Dimension 2.44 L x 2.44 W x 4.06 H (62.0mm x 62.0mm x 103.0mm) 2.44 L x 2.44 W x 4.06 H (62.0mm x 62.0mm x 103.0mm) 2.44 L x 2.44 W x 4.06 H (62.0mm x 62.0mm x 103.0mm) 2.44 L x 2.44 W x 4.06 H (62.0mm x 62.0mm x 103.0mm)