Renesas Electronics America Inc 83905AMLFT
83905AMLFT
Part No.:
83905AMLFT
Manufacturer:
Renesas Electronics America Inc
Category:
Clock/Timing - Clock Buffers, Drivers
Package:
16-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
ShinYua83905AMLFT.pdf
Description:
IC CLK BUFFER 1:6 100MHZ 16SOIC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
Product Status:
Obsolete
Type:
Fanout Buffer (Distribution)
Number of Circuits:
1
Ratio-Input:Output:
1:6
Differential-Input:Output:
No/No
Input:
Crystal
Output:
LVCMOS, LVTTL
Frequency-Max:
100 MHz
Voltage-Supply:
1.6V ~ 3.465V
OperatingTemperature:
0°C ~ 70°C