Vishay Sprague 893D106X9035D2TE3
893D106X9035D2TE3
Part No.:
893D106X9035D2TE3
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
ShinYua893D106X9035D2TE3.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 10% 35V 2917
  • Related Categories
Package/Case:
2917 (7343 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
TANTAMOUNT®, 893D
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
35 V
Type:
Molded
ESR(EquivalentSeriesResistance):
800mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.122 (3.10mm)