Vishay Sprague 893D226X9010C2TE3
893D226X9010C2TE3
Part No.:
893D226X9010C2TE3
Package:
2312 (6032 Metric)
Datasheet:
ShinYua893D226X9010C2TE3.pdf
Description:
CAP TANT 22UF 10% 10V 2312
  • Related Categories
Package/Case:
2312 (6032 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1.4Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
0.110 (2.79mm)