Vishay Sprague 893D686X9010E2TE3
893D686X9010E2TE3
Part No.:
893D686X9010E2TE3
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
ShinYua893D686X9010E2TE3.pdf
Description:
CAP TANT 68UF 10% 10V 2917
  • Related Categories
Package/Case:
2917 (7343 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
700mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.170 (4.32mm)