TXC CORPORATION 8Y48072007
8Y48072007
Part No.:
8Y48072007
Manufacturer:
TXC CORPORATION
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
ShinYua8Y48072007.pdf
Description:
CRYSTAL 48.0000MHZ 8PF SMD
  • Related Categories
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
8Y
ProductStatus:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
48 MHz
FrequencyStability:
FrequencyTolerance:
LoadCapacitance:
8pF
ESR(EquivalentSeriesResistance):
80 Ohms
OperatingMode:
Fundamental
OperatingTemperature:
-20°C ~ 70°C
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm)
Category:
Crystals
Datasheet:
ShinYua8Y48072007.pdf
1. How to order 8Y48072007 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 8Y48072007 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 8Y48072007?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 8Y48072007.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 8Y48072007 pin diagram, 8Y48072007 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 8Y40072002 8Y-16.000MAAV-T 8Y-25.000MAAJ-T 8Y-24.000MAAJ-T 8Y48072007
Part Number 8Y40072002 8Y-16.000MAAV-T 8Y-25.000MAAJ-T 8Y-24.000MAAJ-T 8Y48072007
Manufacturer TXC CORPORATION TXC CORPORATION TXC CORPORATION TXC CORPORATION TXC CORPORATION
Package/Case 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead
Series 8Y 8Y 8Y 8Y 8Y
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal
Frequency 48 MHz 48 MHz 48 MHz 48 MHz 48 MHz
FrequencyStability - - - - -
FrequencyTolerance - - - - -
LoadCapacitance 8pF 8pF 8pF 8pF 8pF
ESR(EquivalentSeriesResistance) 80 Ohms 80 Ohms 80 Ohms 80 Ohms 80 Ohms
OperatingMode Fundamental Fundamental Fundamental Fundamental Fundamental
OperatingTemperature -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C
Ratings - - - - -
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm) 0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm) 0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm) 0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm) 0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm)