Amphenol RF A-1PA-113-089B2
A-1PA-113-089B2
Part No.:
A-1PA-113-089B2
Manufacturer:
Amphenol RF
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
ShinYuaA-1PA-113-089B2.pdf
Description:
CBL ASSY UMCC PLUG-PLUG 3.504
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Active
Style:
U.FL (UMCC), AMC to U.FL (UMCC), AMC
1stConnector:
U.FL (UMCC), AMC Plug, Right Angle
1stContactGender:
Female
1stConnectorMountingType:
Free Hanging (In-Line)
1stConnectorMountingFeature:
2ndConnector:
2ndContactGender:
Female
2ndConnectorMountingType:
Free Hanging (In-Line)
2ndConnectorMountingFeature:
Length:
3.504 (89.00mm)
CableType:
1.13mm OD Coaxial Cable
CableImpedance:
ConnectorImpedance:
OverallImpedance:
50 Ohms
Frequency-Max:
6 GHz
Color:
Black
Features:
Shielded
OperatingTemperature:
-40°C ~ 90°C
Category:
Coaxial Cables (RF)
Datasheet:
ShinYuaA-1PA-113-089B2.pdf
1. How to order A-1PA-113-089B2 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the A-1PA-113-089B2 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of A-1PA-113-089B2?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Amphenol RF Amphenol RF Amphenol RF Amphenol RF Amphenol RF
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
1stContactGender Female Female Female Female Female
2ndContactGender Female Female Female Female Female
Length 3.504 (89.00mm) 3.504 (89.00mm) 3.504 (89.00mm) 3.504 (89.00mm) 3.504 (89.00mm)
CableType 1.13mm OD Coaxial Cable 1.13mm OD Coaxial Cable 1.13mm OD Coaxial Cable 1.13mm OD Coaxial Cable 1.13mm OD Coaxial Cable
CableImpedance - - - - -
ConnectorImpedance - - - - -
OverallImpedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Frequency-Max 6 GHz 6 GHz 6 GHz 6 GHz 6 GHz
Color Black Black Black Black Black
Features Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
OperatingTemperature -40°C ~ 90°C -40°C ~ 90°C -40°C ~ 90°C -40°C ~ 90°C -40°C ~ 90°C