ebm-papst Inc. A2S130-AA03-39
A2S130-AA03-39
Part No.:
A2S130-AA03-39
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
Category:
AC Fans
Package:
Datasheet:
A2S130-AA03-39.pdf
Description:
AC AXIAL FAN
Packaging:
Bulk
Series:
A2S130
ProductStatus:
Active
Voltage-Rated:
230VAC
Size/Dimension:
Round - 138.3mm Dia
Width:
57.00mm
AirFlow:
StaticPressure:
0.482 in H2O (120.0 Pa)
BearingType:
Ball
FanType:
Tubeaxial
Features:
Thermal Overload Protector (TOP)
Noise:
Power(Watts):
39.00W
RPM:
3250 RPM
Termination:
5 Wire Leads
IngressProtection:
IP20
OperatingTemperature:
-13 ~ 158°F (-25 ~ 70°C)
ApprovalAgency:
CE, CSA, EAC, UL
Category:
AC Fans
Datasheet:
ShinYuaA2S130-AA03-39.pdf
1. How to order A2S130-AA03-39 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the A2S130-AA03-39 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of A2S130-AA03-39?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image A2S130-AB03-11 A2S130-AA03-22 A2S130-AA03-39 A2S130-AA03-01 A2S130-AA03-31
Part Number A2S130-AB03-11 A2S130-AA03-22 A2S130-AA03-39 A2S130-AA03-01 A2S130-AA03-31
Manufacturer ebm-papst Inc. ebm-papst Inc. ebm-papst Inc. ebm-papst Inc. ebm-papst Inc.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series A2S130 A2S130 A2S130 A2S130 A2S130
ProductStatus Active Active Active Active Active
Voltage-Rated 230VAC 230VAC 230VAC 230VAC 230VAC
Size/Dimension Round - 138.3mm Dia Round - 138.3mm Dia Round - 138.3mm Dia Round - 138.3mm Dia Round - 138.3mm Dia
Width 57.00mm 57.00mm 57.00mm 57.00mm 57.00mm
AirFlow - - - - -
StaticPressure 0.482 in H2O (120.0 Pa) 0.482 in H2O (120.0 Pa) 0.482 in H2O (120.0 Pa) 0.482 in H2O (120.0 Pa) 0.482 in H2O (120.0 Pa)
BearingType Ball Ball Ball Ball Ball
FanType Tubeaxial Tubeaxial Tubeaxial Tubeaxial Tubeaxial
Noise - - - - -
Power(Watts) 39.00W 39.00W 39.00W 39.00W 39.00W