ebm-papst Inc. A4D300-AS34-10
A4D300-AS34-10
Part No.:
A4D300-AS34-10
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
Category:
AC Fans
Package:
Datasheet:
A4D300-AS34-10.pdf
Description:
AC AXIAL FAN
Packaging:
Bulk
Series:
A4D300
ProductStatus:
Active
Voltage-Rated:
480VAC
Size/Dimension:
Round - 300mm Dia
Width:
72.50mm
AirFlow:
StaticPressure:
0.321 in H2O (80.0 Pa)
BearingType:
Ball
FanType:
Tubeaxial, 3 Phase
Features:
Thermal Overload Protector (TOP)
Noise:
Power(Watts):
105W
RPM:
1510 RPM
Termination:
6 Wire Leads
IngressProtection:
IP44
OperatingTemperature:
-13 ~ 122°F (-25 ~ 50°C)
ApprovalAgency:
CCC, CE, CSA, UL
Category:
AC Fans
Datasheet:
ShinYuaA4D300-AS34-10.pdf
1. How to order A4D300-AS34-10 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the A4D300-AS34-10 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of A4D300-AS34-10?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image A4D300-AA02-01 A4D300-AS34-10
Part Number A4D300-AA02-01 A4D300-AS34-10
Manufacturer ebm-papst Inc. ebm-papst Inc.
Packaging Bulk Bulk
Series A4D300 A4D300
ProductStatus Active Active
Voltage-Rated 480VAC 480VAC
Size/Dimension Round - 300mm Dia Round - 300mm Dia
Width 72.50mm 72.50mm
AirFlow - -
StaticPressure 0.321 in H2O (80.0 Pa) 0.321 in H2O (80.0 Pa)
BearingType Ball Ball
FanType Tubeaxial, 3 Phase Tubeaxial, 3 Phase
Features Thermal Overload Protector (TOP) Thermal Overload Protector (TOP)
Noise - -
Power(Watts) 105W 105W
RPM 1510 RPM 1510 RPM
Termination 6 Wire Leads 6 Wire Leads
IngressProtection IP44 IP44
OperatingTemperature -13 ~ 122°F (-25 ~ 50°C) -13 ~ 122°F (-25 ~ 50°C)