Anatech Electronics Inc. AB2250B738
AB2250B738
Part No.:
AB2250B738
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
ShinYuaAB2250B738.pdf
Description:
2250 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Packaging:
Box
Series:
ProductStatus:
Active
Frequency:
2.25GHz Center
Bandwidth:
100MHz
FilterType:
Band Pass
Ripple:
InsertionLoss:
2dB
MountingType:
Chassis Mount
Size/Dimension:
6.732 L x 1.161 W (171.00mm x 29.50mm)