Anatech Electronics Inc. AB2500B529
AB2500B529
Part No.:
AB2500B529
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
ShinYuaAB2500B529.pdf
Description:
2500 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Packaging:
Box
Series:
ProductStatus:
Active
Frequency:
2.5GHz Center
Bandwidth:
5MHz
FilterType:
Band Pass
Ripple:
InsertionLoss:
2.5dB
MountingType:
Chassis Mount
Size/Dimension:
7.870 L x 4.050 W (199.90mm x 102.87mm)