Anatech Electronics Inc. AB737B950
AB737B950
Part No.:
AB737B950
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module
Datasheet:
ShinYuaAB737B950.pdf
Description:
734-740 MHZ CAVITY BAND PASS FIL
Packaging:
Box
Series:
ProductStatus:
Active
Frequency:
737MHz Center
Bandwidth:
6MHz
FilterType:
Band Pass
Ripple:
InsertionLoss:
2dB
MountingType:
Chassis Mount
Size/Dimension:
14.960 L x 5.170 W (379.98mm x 131.32mm)