American Bright Optoelectronics Corporation AB-FF024BL-19700-XA1
AB-FF024BL-19700-XA1
Part No.:
AB-FF024BL-19700-XA1
Manufacturer:
American Bright Optoelectronics Corporation
Category:
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
Package:
Datasheet:
AB-FF024BL-19700-XA1.pdf
Description:
SIDE VIEW R/L, IP68, 24V, 120LED
Packaging:
Bag
Series:
AB-FF
ProductStatus:
Active
Type:
LED Module
Color:
Blue
CCT(K):
Wavelength:
Configuration:
Linear Light Strip, Flexible
LuminousFlux@Current/Temperature:
80lm
Current-Test:
430mA
Temperature-Test:
25°C
Voltage-Forward(Vf)(Typ):
24V
Lumens/Watt@Current-Test:
8 lm/W
Current-Max:
CRI(ColorRenderingIndex):
ViewingAngle:
Features:
IP67
Size/Dimension:
5000.00mm L x 22.00mm W
Height:
11.80mm
LightEmittingSurface(LES):
Category:
Datasheet:
ShinYuaAB-FF024BL-19700-XA1.pdf
1. How to order AB-FF024BL-19700-XA1 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the AB-FF024BL-19700-XA1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AB-FF024BL-19700-XA1?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bag Bag Bag Bag Bag
Series AB-FF AB-FF AB-FF AB-FF AB-FF
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type LED Module LED Module LED Module LED Module LED Module
Color Blue Blue Blue Blue Blue
CCT(K) - - - - -
Wavelength - - - - -
LuminousFlux@Current/Temperature 80lm 80lm 80lm 80lm 80lm
Current-Test 430mA 430mA 430mA 430mA 430mA
Temperature-Test 25°C 25°C 25°C 25°C 25°C
Voltage-Forward(Vf)(Typ) 24V 24V 24V 24V 24V
Lumens/Watt@Current-Test 8 lm/W 8 lm/W 8 lm/W 8 lm/W 8 lm/W
Current-Max - - - - -
ViewingAngle - - - - -
Features IP67 IP67 IP67 IP67 IP67
Size/Dimension 5000.00mm L x 22.00mm W 5000.00mm L x 22.00mm W 5000.00mm L x 22.00mm W 5000.00mm L x 22.00mm W 5000.00mm L x 22.00mm W
Height 11.80mm 11.80mm 11.80mm 11.80mm 11.80mm