American Bright Optoelectronics Corporation AB-FF024BL-19712-XA1
AB-FF024BL-19712-XA1
Part No.:
AB-FF024BL-19712-XA1
Manufacturer:
American Bright Optoelectronics Corporation
Category:
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
Package:
Datasheet:
ShinYuaAB-FF024BL-19712-XA1.pdf
Description:
SIDE EMITTING ROPE LIGHT W IP68
Packaging:
Tray
Series:
AB-FF
ProductStatus:
Active
Type:
LED Module
Color:
Blue
CCT(K):
Wavelength:
470nm (465nm ~ 475nm)
Configuration:
Linear Light Strip, Flexible
LuminousFlux@Current/Temperature:
166lm
Current-Test:
430mA
Temperature-Test:
Voltage-Forward(Vf)(Typ):
24V
Lumens/Watt@Current-Test:
16 lm/W
Current-Max:
CRI(ColorRenderingIndex):
ViewingAngle:
90°
Features:
IP68
Size/Dimension:
5000.00mm L x 22.00mm W
Height:
11.80mm