Abracon LLC ABR3407I8-0100S
ABR3407I8-0100S
Part No.:
ABR3407I8-0100S
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
ShinYuaABR3407I8-0100S.pdf
Description:
RF ANT 868MHZ PCB IPEX
Packaging:
Box
Series:
ProductStatus:
Active
RFFamily/Standard:
General ISM
FrequencyGroup:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency(Center/Band):
868MHz
FrequencyRange:
868MHz ~ 870MHz
AntennaType:
PCB Trace
NumberofBands:
1
VSWR:
ReturnLoss:
-21.66dB
Gain:
1.28dBi
Power-Max:
Features:
Cable - 100mm
Termination:
IPEX MHF1 (U.FL)
IngressProtection:
MountingType:
Adhesive
Height(Max):
0.031 (0.80mm)
Category:
RF Antennas
Datasheet:
ShinYuaABR3407I8-0100S.pdf
1. How to order ABR3407I8-0100S on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the ABR3407I8-0100S price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ABR3407I8-0100S?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ABR3407I8-0100S ABR3407I9-0100S ACR0301U ACR1004U ACR2005I4
Part Number ABR3407I8-0100S ABR3407I9-0100S ACR0301U ACR1004U ACR2005I4
Manufacturer Abracon LLC Abracon LLC Abracon LLC Abracon LLC Abracon LLC
Packaging Box Box Box Box Box
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
RFFamily/Standard General ISM General ISM General ISM General ISM General ISM
FrequencyGroup UHF (300MHz ~ 1GHz) UHF (300MHz ~ 1GHz) UHF (300MHz ~ 1GHz) UHF (300MHz ~ 1GHz) UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency(Center/Band) 868MHz 868MHz 868MHz 868MHz 868MHz
FrequencyRange 868MHz ~ 870MHz 868MHz ~ 870MHz 868MHz ~ 870MHz 868MHz ~ 870MHz 868MHz ~ 870MHz
AntennaType PCB Trace PCB Trace PCB Trace PCB Trace PCB Trace
NumberofBands 1 1 1 1 1
VSWR - - - - -
ReturnLoss -21.66dB -21.66dB -21.66dB -21.66dB -21.66dB
Gain 1.28dBi 1.28dBi 1.28dBi 1.28dBi 1.28dBi
Power-Max - - - - -
Features Cable - 100mm Cable - 100mm Cable - 100mm Cable - 100mm Cable - 100mm
Termination IPEX MHF1 (U.FL) IPEX MHF1 (U.FL) IPEX MHF1 (U.FL) IPEX MHF1 (U.FL) IPEX MHF1 (U.FL)
IngressProtection - - - - -
MountingType Adhesive Adhesive Adhesive Adhesive Adhesive
Height(Max) 0.031 (0.80mm) 0.031 (0.80mm) 0.031 (0.80mm) 0.031 (0.80mm) 0.031 (0.80mm)