Analog Devices Inc. ADA4610-2BRZ-R7
ADA4610-2BRZ-R7
Part No.:
ADA4610-2BRZ-R7
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Category:
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
ShinYuaADA4610-2BRZ-R7.pdf
Description:
IC OPAMP JFET 2 CIRCUIT 8SOIC
  • Related Categories
Package/Case:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Active
AmplifierType:
J-FET
NumberofCircuits:
2
OutputType:
Rail-to-Rail
SlewRate:
61V/µs
GainBandwidthProduct:
16.3 MHz
-3dbBandwidth:
9.5 MHz
Current-InputBias:
5 pA
Voltage-InputOffset:
200 µV
Current-Supply:
1.6mA (x2 Channels)
Current-Output/Channel:
79 mA
Voltage-SupplySpan(Min):
10 V
Voltage-SupplySpan(Max):
30 V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C