Analog Devices Inc. ADP1764ACPZ-0.9-R7
ADP1764ACPZ-0.9-R7
Part No.:
ADP1764ACPZ-0.9-R7
Datasheet:
ShinYuaADP1764ACPZ-0.9-R7.pdf
Description:
IC REG LINEAR 0.9V 4A 16LFCSP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage-Input(Max):
1.98V
Voltage-Output(Min/Fixed):
0.9V
Voltage-Output(Max):
VoltageDropout(Max):
0.075V @ 4A
Current-Output:
4A
Current-Quiescent(Iq):
17 mA
Current-Supply(Max):
23 mA
PSRR:
69dB ~ 35dB (10kHz ~ 1MHz)
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)