Anatech Electronics Inc. AE105B11862
AE105B11862
Part No.:
AE105B11862
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE105B11862.pdf
Description:
105 MHZ LC BAND PASS FILTER
Packaging:
Box
Series:
ProductStatus:
Active
Frequency:
105MHz Center
Bandwidth:
140MHz
FilterType:
Band Pass
Ripple:
0.5dB
InsertionLoss:
1dB
MountingType:
Chassis Mount
Size/Dimension:
2.500 L x 0.750 W (63.50mm x 19.05mm)