Anatech Electronics Inc. AE1450B10339
AE1450B10339
Part No.:
AE1450B10339
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module
Datasheet:
ShinYuaAE1450B10339.pdf
Description:
1450 MHZ LC BAND PASS FILTER
Packaging:
Box
Series:
ProductStatus:
Active
Frequency:
1.45GHz Center
Bandwidth:
500MHz
FilterType:
Band Pass
Ripple:
InsertionLoss:
3dB
MountingType:
Chassis Mount
Size/Dimension:
2.000 L x 0.500 W (50.80mm x 12.70mm)