Anatech Electronics Inc. AE2050B10975
AE2050B10975
Part No.:
AE2050B10975
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE2050B10975.pdf
Description:
2000-2100 MHZ CAVITY BAND PASS F
Packaging:
Box
Series:
ProductStatus:
Active
Frequency:
2.05GHz Center
Bandwidth:
100MHz
FilterType:
Band Pass
Ripple:
InsertionLoss:
1.5dB
MountingType:
Chassis Mount
Size/Dimension:
10.098 L x 1.512 W (256.50mm x 38.40mm)