Anatech Electronics Inc. AE220N2268
AE220N2268
Part No.:
AE220N2268
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module
Datasheet:
AE220N2268.pdf
Description:
220 MHZ BANDSTOP/NOTCH FILTER
Packaging:
Box
Series:
ProductStatus:
Active
Frequency:
220MHz Center
Bandwidth:
10MHz
FilterType:
Band Stop
Ripple:
InsertionLoss:
MountingType:
Chassis Mount
Size/Dimension:
2.700 L x 1.970 W (68.58mm x 50.04mm)