Anatech Electronics Inc. AE2950B11707
AE2950B11707
Part No.:
AE2950B11707
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
ShinYuaAE2950B11707.pdf
Description:
2950 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Packaging:
Box
Series:
ProductStatus:
Active
Frequency:
2.95GHz Center
Bandwidth:
100MHz
FilterType:
Band Pass
Ripple:
InsertionLoss:
0.7dB
MountingType:
Chassis Mount
Size/Dimension:
1.969 L x 0.787 W (50.00mm x 20.00mm)