Anatech Electronics Inc. AE3500SSH6591
AE3500SSH6591
Part No.:
AE3500SSH6591
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
ShinYuaAE3500SSH6591.pdf
Description:
3500 MHZ SUSPENDED STRIPLINE HIG
Packaging:
Box
Series:
ProductStatus:
Active
Frequency:
3.5GHz (Cutoff)
Bandwidth:
19.5GHz
FilterType:
High Pass
Ripple:
InsertionLoss:
1.5dB
MountingType:
Chassis Mount
Size/Dimension:
1.102 L x 0.630 W (28.00mm x 16.00mm)