Anatech Electronics Inc. AE435B9807
AE435B9807
Part No.:
AE435B9807
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
ShinYuaAE435B9807.pdf
Description:
435 MHZ BAND PASS FILTER
Packaging:
Box
Series:
ProductStatus:
Active
Frequency:
435MHz Center
Bandwidth:
85MHz
FilterType:
Band Pass
Ripple:
InsertionLoss:
1.5dB
MountingType:
Chassis Mount
Size/Dimension:
4.000 L x 0.750 W (101.60mm x 19.05mm)