Anatech Electronics Inc. AE455B11272
AE455B11272
Part No.:
AE455B11272
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
8-DIP Module
Datasheet:
ShinYuaAE455B11272.pdf
Description:
455 MHZ LC BAND PASS FILTER
Packaging:
Box
Series:
ProductStatus:
Active
Frequency:
455MHz Center
Bandwidth:
10MHz
FilterType:
Band Pass
Ripple:
0.2dB
InsertionLoss:
5.75dB
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
2.500 L x 0.380 W (63.50mm x 9.65mm)