Anatech Electronics Inc. AE634B11736
AE634B11736
Part No.:
AE634B11736
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module
Datasheet:
ShinYuaAE634B11736.pdf
Description:
634.5 MHZ CAVITY BAND PASS FILTE
Packaging:
Box
Series:
ProductStatus:
Active
Frequency:
634MHz Center
Bandwidth:
35MHz
FilterType:
Band Pass
Ripple:
InsertionLoss:
1dB
MountingType:
Chassis Mount
Size/Dimension:
6.299 L x 4.331 W (160.00mm x 110.00mm)