Anatech Electronics Inc. AE7347B1383
AE7347B1383
Part No.:
AE7347B1383
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
ShinYuaAE7347B1383.pdf
Description:
7347 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Packaging:
Box
Series:
ProductStatus:
Active
Frequency:
7.347GHz Center
Bandwidth:
30MHz
FilterType:
Band Pass
Ripple:
InsertionLoss:
2dB
MountingType:
Chassis Mount
Size/Dimension:
5.220 L x 0.980 W (132.59mm x 24.89mm)