Abracon LLC AIAP-03-471K
AIAP-03-471K
Part No.:
AIAP-03-471K
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Fixed Inductors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaAIAP-03-471K.pdf
Description:
FIXED IND 470UH 1.24A 380MOHM TH
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Bulk
Series:
AIAP-03
ProductStatus:
Active
Type:
Wirewound
Material-Core:
Inductance:
470 µH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
1.24 A
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
380mOhm Max
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
1 kHz
Features:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
Category:
Fixed Inductors
Datasheet:
ShinYuaAIAP-03-471K.pdf
1. How to order AIAP-03-471K on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the AIAP-03-471K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AIAP-03-471K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AIAP-03-471K.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image AIAP-03-470K AIAP-03-101K AIAP-03-121K AIAP-03-103K AIAP-03-471K
Part Number AIAP-03-470K AIAP-03-101K AIAP-03-121K AIAP-03-103K AIAP-03-471K
Manufacturer Abracon LLC Abracon LLC Abracon LLC Abracon LLC Abracon LLC
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series AIAP-03 AIAP-03 AIAP-03 AIAP-03 AIAP-03
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound
Material-Core - - - - -
Inductance 470 µH 470 µH 470 µH 470 µH 470 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 1.24 A 1.24 A 1.24 A 1.24 A 1.24 A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 380mOhm Max 380mOhm Max 380mOhm Max 380mOhm Max 380mOhm Max
Q@Freq - - - - -
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz