Abracon LLC AIML-0805-150K-T
AIML-0805-150K-T
Part No.:
AIML-0805-150K-T
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Fixed Inductors
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaAIML-0805-150K-T.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 5MA 800 MOHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
AIML-0805
ProductStatus:
Active
Type:
Multilayer
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
5 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
800mOhm Max
Q@Freq:
40 @ 1MHz
Frequency-SelfResonant:
19MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
1 MHz
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
Category:
Fixed Inductors
Datasheet:
ShinYuaAIML-0805-150K-T.pdf
1. How to order AIML-0805-150K-T on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the AIML-0805-150K-T price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AIML-0805-150K-T?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image AIML-0805-3R3K-T AIML-0805-150K-T AIML-0805-180K-T AIML-0805-R27K-T AIML-0805-R56K-T
Part Number AIML-0805-3R3K-T AIML-0805-150K-T AIML-0805-180K-T AIML-0805-R27K-T AIML-0805-R56K-T
Manufacturer Abracon LLC Abracon LLC Abracon LLC Abracon LLC Abracon LLC
Series AIML-0805 AIML-0805 AIML-0805 AIML-0805 AIML-0805
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Multilayer Multilayer Multilayer Multilayer Multilayer
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 15 µH 15 µH 15 µH 15 µH 15 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 5 mA 5 mA 5 mA 5 mA 5 mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 800mOhm Max 800mOhm Max 800mOhm Max 800mOhm Max 800mOhm Max
Q@Freq 40 @ 1MHz 40 @ 1MHz 40 @ 1MHz 40 @ 1MHz 40 @ 1MHz
Frequency-SelfResonant 19MHz 19MHz 19MHz 19MHz 19MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz