Abracon LLC AISC-0402-27NJ-T
AISC-0402-27NJ-T
Part No.:
AISC-0402-27NJ-T
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Fixed Inductors
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
ShinYuaAISC-0402-27NJ-T.pdf
Description:
FIXED IND 27NH 400MA 300MOHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
AISC-0402
ProductStatus:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material-Core:
Ceramic
Inductance:
27 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
400 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
300mOhm Max
Q@Freq:
26 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant:
2.48GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
250 MHz
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
Category:
Fixed Inductors
Datasheet:
ShinYuaAISC-0402-27NJ-T.pdf
1. How to order AISC-0402-27NJ-T on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the AISC-0402-27NJ-T price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AISC-0402-27NJ-T?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image AISC-0402-15NJ-T AISC-0402-2N0J-T AISC-0402-2N2J-T AISC-0402-3N3J-T AISC-0402-27NJ-T
Part Number AISC-0402-15NJ-T AISC-0402-2N0J-T AISC-0402-2N2J-T AISC-0402-3N3J-T AISC-0402-27NJ-T
Manufacturer Abracon LLC Abracon LLC Abracon LLC Abracon LLC Abracon LLC
Series AISC-0402 AISC-0402 AISC-0402 AISC-0402 AISC-0402
ProductStatus Active Active Active Active Active
Material-Core Ceramic Ceramic Ceramic Ceramic Ceramic
Inductance 27 nH 27 nH 27 nH 27 nH 27 nH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 400 mA 400 mA 400 mA 400 mA 400 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 300mOhm Max 300mOhm Max 300mOhm Max 300mOhm Max 300mOhm Max
Q@Freq 26 @ 250MHz 26 @ 250MHz 26 @ 250MHz 26 @ 250MHz 26 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant 2.48GHz 2.48GHz 2.48GHz 2.48GHz 2.48GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 250 MHz 250 MHz 250 MHz 250 MHz 250 MHz