Texas Instruments AMC1200SDUB
AMC1200SDUB
Part No.:
AMC1200SDUB
Manufacturer:
Texas Instruments
Category:
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Package:
8-SMD, Gull Wing
Datasheet:
ShinYuaAMC1200SDUB.pdf
Description:
IC OPAMP ISOLATION 1 CIRC 8SOP
  • Related Categories
Package/Case:
8-SMD, Gull Wing
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Active
AmplifierType:
Isolation
NumberofCircuits:
1
OutputType:
Differential
SlewRate:
GainBandwidthProduct:
-3dbBandwidth:
100 kHz
Current-InputBias:
Voltage-InputOffset:
200 µV
Current-Supply:
5.4mA
Current-Output/Channel:
20 mA
Voltage-SupplySpan(Min):
2.7 V
Voltage-SupplySpan(Max):
5.5 V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C