Altran Magnetics, LLC AMI-M12P-1-15-A
AMI-M12P-1-15-A
Part No.:
AMI-M12P-1-15-A
Manufacturer:
Altran Magnetics, LLC
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
ShinYuaAMI-M12P-1-15-A.pdf
Description:
LINE FILTER 250VAC 15A CHASS MNT
Packaging:
Box
Series:
AMI-M12P
ProductStatus:
Active
FilterType:
Single Phase
Configuration:
Single Stage
Voltage-RatedDC:
Voltage-RatedAC:
250V
Voltage-RatedAC(PhasetoGround/Neutral):
Voltage-RatedAC(PhasetoPhase):
Current:
15 A
Frequency-Operating:
50/60Hz
Applications:
Medical
ApprovalAgency:
OperatingTemperature:
-10°C ~ 40°C
MountingType:
Chassis Mount
TerminationStyle:
Quick Connect
Category:
Power Line Filter Modules
Datasheet:
ShinYuaAMI-M12P-1-15-A.pdf
1. How to order AMI-M12P-1-15-A on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the AMI-M12P-1-15-A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AMI-M12P-1-15-A?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image AMI-M12P-6-15-A AMI-M12P-1-15-A
Part Number AMI-M12P-6-15-A AMI-M12P-1-15-A
Manufacturer Altran Magnetics, LLC Altran Magnetics, LLC
Packaging Box Box
Series AMI-M12P AMI-M12P
ProductStatus Active Active
FilterType Single Phase Single Phase
Configuration Single Stage Single Stage
Voltage-RatedDC - -
Voltage-RatedAC 250V 250V
Current 15 A 15 A
Frequency-Operating 50/60Hz 50/60Hz
Applications Medical Medical
ApprovalAgency - -
OperatingTemperature -10°C ~ 40°C -10°C ~ 40°C