RF Solutions ANT-24G-HL90-SMA
ANT-24G-HL90-SMA
Part No.:
ANT-24G-HL90-SMA
Manufacturer:
RF Solutions
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
ShinYuaANT-24G-HL90-SMA.pdf
Description:
RF ANT 2.4GHZ WHIP RA SMA MALE
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Active
RFFamily/Standard:
FrequencyGroup:
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency(Center/Band):
2.4GHz
FrequencyRange:
2.4GHz ~ 2.5GHz
AntennaType:
Whip, Right Angle
NumberofBands:
1
VSWR:
2
ReturnLoss:
-10dB
Gain:
Power-Max:
Features:
Termination:
SMA Male
IngressProtection:
MountingType:
Connector Mount
Height(Max):
1.984 (50.40mm)
Category:
RF Antennas
Datasheet:
ShinYuaANT-24G-HL90-SMA.pdf
1. How to order ANT-24G-HL90-SMA on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the ANT-24G-HL90-SMA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ANT-24G-HL90-SMA?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer RF Solutions RF Solutions RF Solutions RF Solutions RF Solutions
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
RFFamily/Standard - - - - -
FrequencyGroup UHF (2GHz ~ 3GHz) UHF (2GHz ~ 3GHz) UHF (2GHz ~ 3GHz) UHF (2GHz ~ 3GHz) UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency(Center/Band) 2.4GHz 2.4GHz 2.4GHz 2.4GHz 2.4GHz
FrequencyRange 2.4GHz ~ 2.5GHz 2.4GHz ~ 2.5GHz 2.4GHz ~ 2.5GHz 2.4GHz ~ 2.5GHz 2.4GHz ~ 2.5GHz
NumberofBands 1 1 1 1 1
VSWR 2 2 2 2 2
ReturnLoss -10dB -10dB -10dB -10dB -10dB
Gain - - - - -
Power-Max - - - - -
Features - - - - -
Termination SMA Male SMA Male SMA Male SMA Male SMA Male
IngressProtection - - - - -
MountingType Connector Mount Connector Mount Connector Mount Connector Mount Connector Mount
Height(Max) 1.984 (50.40mm) 1.984 (50.40mm) 1.984 (50.40mm) 1.984 (50.40mm) 1.984 (50.40mm)