RF Solutions ANT-433IBAR3-SMA
ANT-433IBAR3-SMA
Part No.:
ANT-433IBAR3-SMA
Manufacturer:
RF Solutions
Datasheet:
ShinYuaANT-433IBAR3-SMA.pdf
Description:
RF ANT 433MHZ FLAT PATCH SMA 2M
FrequencyGroup:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency(Center/Band):
433MHz
FrequencyRange:
AntennaType:
Flat Patch
VSWR:
1.5
ReturnLoss:
Gain:
3dBi
MountingType:
Adhesive
Height(Max):
0.217 (5.50mm)
Datasheet:
ShinYuaANT-433IBAR3-SMA.pdf
1. How to order ANT-433IBAR3-SMA on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the ANT-433IBAR3-SMA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ANT-433IBAR3-SMA?
Image ANT-INSIDE-WLAN ANT-8WIRE-UFL ANT-4COIL20 ANT-433IBAR3-SMA ANT-GHEL2R-SMA
Part Number ANT-INSIDE-WLAN ANT-8WIRE-UFL ANT-4COIL20 ANT-433IBAR3-SMA ANT-GHEL2R-SMA
Manufacturer RF Solutions RF Solutions RF Solutions RF Solutions RF Solutions
RFFamily/Standard - - - - -
FrequencyGroup UHF (300MHz ~ 1GHz) UHF (300MHz ~ 1GHz) UHF (300MHz ~ 1GHz) UHF (300MHz ~ 1GHz) UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency(Center/Band) 433MHz 433MHz 433MHz 433MHz 433MHz
FrequencyRange - - - - -
AntennaType Flat Patch Flat Patch Flat Patch Flat Patch Flat Patch
NumberofBands 1 1 1 1 1
VSWR 1.5 1.5 1.5 1.5 1.5
ReturnLoss - - - - -
Gain 3dBi 3dBi 3dBi 3dBi 3dBi
Power-Max - - - - -
Features - - - - -
Termination SMA Male SMA Male SMA Male SMA Male SMA Male
IngressProtection - - - - -
MountingType Adhesive Adhesive Adhesive Adhesive Adhesive
Height(Max) 0.217 (5.50mm) 0.217 (5.50mm) 0.217 (5.50mm) 0.217 (5.50mm) 0.217 (5.50mm)